Jana Kiesewetterová

kandidátka č. 13

Jana pochází z Moravských Budějovic. Již 14. rokem je členkou městského zastupitelstva, přičemž v letech 2006 - 2010 zastávala a od roku 2018 opět zastává funkci místostarostky města Moravské Budějovice. Jedním z jejích největších úspěchů poslední doby je veliký podíl na znovuzavedení autobusové linky Dačice – Jemnice - Moravské Budějovice –Jaroměřice nad Rokytnou – Hrotovice – Ivančice - Brno.


Jana je předsedkyní Moravskobudějovického mikroregionu, na který je docela pyšná. Tento dobrovolný svazek čtyřiadvaceti obcí má na starosti zejména dotace na sociální služby v rámci regionu či příspěvky na společné aktivity, ale společnými silami se rovněž snaží také o dobro i těch nejmenších obcí. Za zmínku stojí i fakt, že letos Moravskobudějovický mikroregion slaví své dvacáté narozeniny.


Profesí je ekonomka, má účetní firmu a věnuje se i místní charitě. Předsedá spolku „Paprsek radostného žití“, který i její zásluhou již několikrát přispěl nemalou částkou do sociálních služeb i potřebným nemocným dětem.


Byla by ráda, kdyby politika Vysočiny byla bez lží a podvodů. Chce, aby byla nastavena jasná a srozumitelná pravidla pro všechny. Aby na Vysočině byla dostupná, kvalitní a bezpečná zdravotní péče pro všechny občany tohoto krásného regionu s tím, že kraj musí spravovat svůj majetek s péčí řádného hospodáře.

Kiesewetterová_Jana.jpg