Jaromíra Hanáčková

kandidátka č. 43

Jaromíra o sobě říká, že má veliké životní štěstí, oba její pracovní obory - cestovní ruch a kultura - jsou zároveň i jejími koníčky.


Od roku 2001 se čtyřletou "exilovou" přestávkou Jarka jako ředitelka Městského kulturního střediska Třebíč systematicky zvelebuje infrastrukturu cestovního ruchu v rodném městě. Se svěřenou příspěvkovou organizací založila a provozuje informační centra, byla u zápisu třebíčských památek do seznamu UNESCO, zavedla prohlídkové provozy baziliky sv. Prokopa, Zadní synagogy a ostatních památek. Má velký podíl na faktu, že se Třebíč z turistické "Popelky" stala atraktivním a respektovaným cílem návštěvníků z Česka i zahraničí.


V oblasti kultury Jarka také využívá příležitosti, které nabízí druhé největší město v Kraji Vysočina. Letní festivaly, sdružené do projektu Kulturní léto, divadelní a loutkářské přehlídky, vynikající projekty s klasickou hudbou - to vše vytváří s jejím přispěním z Třebíče kulturní Mekku Vysočiny.


Svoje zkušenosti Jarka uplatňuje i ve prospěch Kraje Vysočina svým aktivním působením v Komisi kultury, cestovního ruchu a vnějších vztahů.


Ve volném čase se Jarka věnuje turistice a cykloturistice, historii a kynologii.

Jaromíra Hanáčková.jpg