Petr Jakeš

kandidát č. 25

Petr bydlí od narození v Havlíčkově Brodě, ale hodně času tráví ve Štokách. Posledních 19 let je ředitelem tamní Základní a mateřské školy. Kromě vedení školy se věnuje vzdělávání v oblasti financí, protože jej považuje za důležité a přínosné do života. V jeho škole se začalo jako jedné z prvních vyučovat předmětu finanční hospodaření, sám tento předmět vyučuje. Je autorem sady učebnic Finanční gramotnost a vzdělává učitele. V rámci pracovní skupiny pro vzdělávání při ministerstvu financí mj. spoluvytvářel standardy finanční gramotnosti. Je členem pracovní skupiny při Národním ústavu pro vzdělávání pro revizi Rámcového vzdělávacího programu základního vzdělávání.

Celý svůj život se pohybuje mezi mladými lidmi. Je to díky jeho profesi a osobním zálibám: rád navštíví koncert rockové skupiny a pravidelně všestranně sportuje. V létě je to zejména fotbal, tenis, plavání, kolo, běh, v zimě sálová kopaná, stolní tenis, bazén, sjezdovky, snowboard, běžky. Za své největší sportovní úspěchy považuje účast na MČR seniorů v racketlonu či vítězství v kvalitně obsazeném míčovém sedmiboji. S manželkou jezdí společně na kole a chodí po horách. Rád využívá možnosti pobýt na chatě v Lipnici nad Sázavou.

Vysočinu si představuje jako celek s decentralizovaným řízením s krajskými orgány a institucemi ve více městech. Je pro posílení role krajů a obcí, přesunutí pravomoci od státu blíž k občanům. Chtěl by zachovat její velmi dobré životní prostředí, vytvářet podmínky pro prosperující ekonomiku a důsledně bránit osobní svobody jednotlivců.

Jakeš Petr.jpg