Zdeněk Navrátil

kandidát č. 9

Zdeněk je původem z Bystřice nad Pernštejnem, po 25 letech ve Žďáře nad Sázavou se však už považuje za Žďáráka „jak poleno“. Od malička ho zajímal sport a kultura a obojí mu zůstalo dodnes. Přirozený zájem o veřejné dění jej přivedl ke studiu oboru veřejná správa, které úspěšně zakončil na Univerzitě Karlově. Aktivní občanské postoje a zájem o místo, kde žije, jej postupně přivedly až na žďárskou radnici, kde po vyhraných volbách od roku 2014 čtyři roky starostoval a nyní je zde členem městské rady.

V roce 2006 založil spolek Civic, který se věnuje regionálnímu rozvoji a pomáhá malým obcím, školám či menším a středním firmám získávat dotace na jejich rozvojové aktivity. Dnes jsou za ním vidět desítky úspěšně realizovaných projektů, které slouží lidem po celé Vysočině. Vedle toho je autorem projektu kulturního centra Batyskaf ve Žďáře, stál u zrodu Žďárského majálesu nebo se podílel na organizaci skateboardových a snowboardových závodů. Zdeněk rovněž stojí za žďárským hudebním festivalem Pod Zelenou horou, který se letos konal již podvanácté.

Zdeněk je otec tří dětí, které jsou v současné době jeho největším „koníčkem“. Mezi jeho záliby pak patří sport (běžky, snowboard, volejbal, kolo, fotbal,turistika…), a věnuje se i hudbě ve skupině Hoochachos. Jak už bylo řečeno, je aktivní ve spolkovém životě, a to hlavně v oblasti kultury a sportu.

Kraj Vysočina je pro Zdeňka srdcová záležitost, dobře ho zná nejen z pozice novináře, kterého v minulosti také dělal, ale zná jej i zevnitř. Dva roky zde byl totiž zaměstnán jako odborník na oblast evropských fondů. Právě efektivní čerpání podpory z Evropské Unie a investiční rozvoj kraje jsou jedny z prioritních oblastí, které jej zajímají. Chce se podílet na koncepčním rozvoji a modernizaci kraje, na zlepšení dopravy či zkvalitňování krajských služeb pro občany. Důležité je pro něj také životní prostředí, kultura a cestovní ruch. Jedním z klíčových úkolů je podle něj rozvoj potenciálu Vysočiny v oblasti cestovního ruchu. Podle něj je v řadě věcí dobře našlápnuto, teď to chce jen nepolevit.

NavratilZdenek95.jpg